ІІ Всеукраїнський форум об’єднаних територіальних громад «Ініціативи, що змінюють життя»

Дата: 07.12.2017 08:25

ІІ Всеукраїнський форум об’єднаних територіальних громад

«Ініціативи, що змінюють життя»

04.12.2017 відбувся ІІ Всеукраїнський форум об’єднаних територіальних громад

«Ініціативи, що змінюють життя» під патронатом Прем’єр-міністра та Уряду України.

На форум було запрошено представників Прилісненської сільської ради.

Представляв ОТГ і всю Маневиччину заступник Прилісненського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк.

Перед учасниками ІІ Всеукраїнського форуму об’єднаних територіальних громад  виступили:

Петро Порошенко, Президент України,

Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України,

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України.

У своїх виступах керівники держави запевнили, що ОТГ отримають повноваження щодо розпорядження землями та проектуванням просторової забудови за межами населених пунктів найближчим часом, що дасть поштовх до ще більшого розвитку громад. Суттєвим надходженням до бюджетів буде відщеплення рентної плати за користування надрами у розмірі 5 % до громад.

Вітали учасників міжнародні партнери:

Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні,

Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні,співголова Ради донорів,

Янтомас Хімстра, Директор Представництва Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

На форумі обговорювались питання:

- Інструменти розвитку територій.

- Розвиток ОТГ: формування інвестиційного клімату та залучення інвестицій.

- Сприяння розбудові малого і середнього бізнесу на території громад, виробничий потенціал об’єднаних територій громад.

- Просторове планування територій ОТГ та стратегії розвитку.

Відбувся обмін досвідом керівників ОТГ різних областей із власної практики, який дав поштовх до подальшого удосконалення роботи.